niedziela, 24 października 2010

To na razie początek...

To początek akcji. Zastanawiamy się jeszcze nad tekstami, które będą wyjaśniały i właściwie komunikowały nasz przekaz. Po co? Dlaczego? W jaki sposób? Co to da? Wszystko wkrótce. Jeśli masz jakiś pomysł, o czym napisać, by cel był jaśniejszy - daj znać. Jeśli masz wątpliwości, że to ma sens, jeśli nie przekonują Cię jakieś zdania - daj znać. Jeśli uważasz, że słowa, które tu padają niczego nie wyjaśniają - daj znać. Jeśli chcesz wesprzeć nas ciekawą grafika lub tekstem - daj znać. W życiu nie ma gotowych rozwiązań. Dlatego chcemy, by ta strona reagowała na pytania, wątpliwości, pomysły obywateli. Obywateli, którym nie jest wszystko jedno.

Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą obywatelską, której zależy na zmotywowaniu wyborców - nie widzących dla siebie politycznej oferty - do zamanifestowania swojego niezadowolenia. Wspierają nas osoby rozczarowane do praktycznie wszystkich środowisk politycznych w Polsce, jednak nie chcemy być kojarzeni z żadną partią. Chodzi tylko o to, byśmy uświadomili sobie sposób na demokratyczne okazanie naszego sprzeciwu. Sposób na dobitne zakomunikowanie:

"Nie jestem bydłem bez poglądów! 
Po prostu nie ma nikogo, kto by reprezentował moje poglądy."

Jeśli uważasz, że akcja ma sens, roześlij informacje po znajomych. Obecnie polska polityka to brak wyboru. A my chcemy mieć wybór!

4 komentarze:

 1. Mądre porady. Jest pytanie czy dotrą one do tych mniej świadomych ? Ludzie, ktorzy egzystują w internecie maja wyrobione poglądy lub sa nasłanymi trollami. Jedni jak i drudzy nie zmienią swojego zdania na temat udziału w wyborach. Inicjatywę uważam jednak za słuszną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobra Akcja. Trzeba zacząć od tego, że politycy nie mają pomysłu na ustrój i państwo.
  Globalizm nie jest wizją, jest wynikiem interesów wąskiej grupy.
  Dlatego stworzyliśmy Legion, bo nie tylko wiemy czego nie chcemy, ale też wiemy czego chcemy.
  Chcemy ustrukturalizowanej demokracji, czyli hierarchii, bo chcemy porządku, który daje nam wolność, przywraca tożsamość i wyłania autorytety. Paradygmatem założycielskim jest Prawda, a atrybutem Prawdy Miłosierdzie.
  Więcej na stronie.
  Zapraszamy do Legionu.
  http://www.legion-polska.org/fusic/news.php

  OdpowiedzUsuń
 3. Zatem linkujmy do tej strony, wklejmy link w stopkę swojego maila, promujmy ją na FB i w każdym innym miejscu. Niech ludzie się dowiedzą, jakie znaczenie może mieć "nieważny głos"!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wbrew temu co wmawiają na główne media duża liczba głosów nieważnych podczas wyborów to nie wyłącznie wina ludzkiej głupoty. Wielu świadomych wyborców celowo oddaje głos nieważny w celu zamanifestowania swoich przekonać. Jeżeli poglądy żadnego z kandydatów w pełni nam nie odpowiadają, to nie zawsze warto decydować się na wybór mniejszego zła.
  Poniżej link do Instrukcji prezentującej jak prawidłowo oddać głos nieważny w myśl nowej ustawy, zamieszczony na ciekawej stronie o polityce i ludzkiej głupocie.
  http://glosniewazny.pl/jak-prawidlowo-oddac-glos-niewazny/

  OdpowiedzUsuń